Netame – Senem Akçay

netameonkapak sonGrafik Roman türünde cesur bir deneme. Üç sanatçıyı, üç farklı sanat alanını bir araya getiriyor. Yazar Senem Akçay, ressam Sadi Güran ve Portecho grubunun gitaristi Deniz Cuylan’ın kolektif çalışması sonucu Netame adında netameli bir eser çıkıyor ortaya.
Üç yaratı alanı birbirinin içinde yoğrularak ortaya çıkıyor bu eser. Müzik hikâyeyi tetikliyor, resimler müziği esinliyor, hikâye kendi içindeki şarkıları cisimleşmiş olarak buluyor, resimlerdeki bedenler sanki dansediyor. Bazı şeyler söylenmek istiyor, çoğu geceye ve tutkuya dair şeyler; ruh keşmekeşindeki tüm yolculuklar kesişiyor; Netame bu sonsuz aksların kesişmesiyle kontrolsüzce büyümeye ve şekillenmeye başlıyor; şehir ihtişamlı, ürkünç ilmekler atarken ruhlara, ruhlar şehrin taşlaşmış organlarına kıvrak hareketler yapıştırıyor; Netame’nin organları geceyle yanıyor; hava balçıklanıyor, şehrin zifti içine batıyor, şehir dışarı vuruyor, her yerden huzursuz bir karanlık akıyor.

 

 
 

Netame
Yazan: Senem Akçay
İllüstrasyon: Sadi Güran
Müzik: Deniz Cuylan

Eylül 2007 | 152 sayfa | ISBN 978-9944-494-11-3

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>